novinky kapela koncerty nahrávky videoklipy texty historie napsali o nás fotky guestbook kontakt odkazy
Pravda o Hugu Šlikovi

Leckteří z vás si asi položili otázku „Kdo je onen sympatický mladý muž v buřince, který v současnosti sedí za bicí soupravou MBV?“ Ani my jsme z počátku netušili, s kým máme tu čest. Nyní se nám díky státnímu archivu podařilo odhalit celou pravdu.

Ano, je to tak! Hugo má jako jediný z nás prokazatelně loupežnický původ. Je potomkem proslulé kočovnické rodiny Hubyšliků, kteří do Čech přitáhli za vlády matičky Marie Terezie. Rozbili svůj tábor na úpatí kopce Plešivce v Hostanických Vrších, odkud dlouhá léta sužovali přilehnuvší kraj.

Hugův prapraděd byl velice potentní – v lesním brlohu zplodil se třemi různými manželkami šestnáct dětí, z toho čtrnáct synů. Tyto pak vysílal na nejrůznější kradačky, přepadení i loupeže. Brali chudým i bohatým a neznali, co je slitování.

Specializovali se především na ovce a hovězí dobytek nebohých chalupníků. Zvířata pobertové hnali přímo na kopec Plešivec, kde byla zřízena malá jatka. Co sami nesnědli, prodávali za hranice panství Mansfeldů.

Po dlouhých útrpných letech se oddílu C a K polního četnictva podařilo bandu rozprášit.

Osud zbytku klanu nám není znám, Hugův předek však prchl z kraje s projíždějícím cirkusem. Tím pádem získal Hugo umělecké vychování. Už bábi Kludská naučila malého Huga, coby stopadesáticentimetrové batole, žonglovat.

Pozor, dále ovládá točení buřinkou na paličce, chůzi po žhavém uhlí, zadržet dech na čtyři minuty či si vyndat levé oko a zase ho vrátit na své místo.

Také zvládá bečet jako ovce a uřknout krávu. Říká se, že dokáže přičarovat člověku rozličné ošklivé věci a hádat z karet.

Takže opatrně. To je Hugo.

P. S.: Hugo nejí maso! Jedná se pravděpodobně o karmickou záležitost, kdy se podvědomě snaží smýt krvavou vinu svých předků.
Nejbližší koncerty:

27. 11. 2021
Volyně ,

© 2007-09 Malá Bílá Vrána | administrace | webmaster | kontakt na kapelu | informace pro pořadatele