novinky kapela koncerty nahrávky videoklipy texty historie napsali o nás fotky guestbook kontakt odkazy
Malá Bílá Vrána
Koník - recenze od Alana Rohana

Příští rok tomu bude 8 let, co se skupina dala dohromady a hned od prvopočátku ve svém hudebním stylu měli jasno (a pro některé posluchače nejasno), co vlastně kapela hraje...
Jde o mix Ethno – Folk – Pub – Rock – Punk v melodicky poslouchatelné rovině s občasnými skladbami do skoku. Pokud se tedy budu zabývat tímto albem a ponechám ve spánku alba předešlá, tak tato deska je nabitá folklorem od začátku až do konce. Ať slovanskými motivy, cikánským (Romským) tradicionalismem připomínající Ska, tak zabrousí i do amerického Native. A aby tomu nebylo málo kořením a nebo bonbonkem je zde arabsko - řecký vliv a to všechno zakomponováno do Rocku. Můžeme říci , že tedy jde o další fenomen českého umu? Ještě ne, ponecháme skupinu trochu více vyzrát nějaký ten rok a pokud jim vše vydrží , mohou se dostat mezi bandy , o kterých se častěji mluví v médiích. Přesto je už toto album v lepším průměru a pokud se pohybujete a vyhledáváte skupiny v tomto žánru, tak pomalu se přibližují polské skupině Plebenia, která má celoevropské jméno. A to je ode mne velký hold.

Koník obsahuje 16 skladeb v trvání 38:34 minut. Dále lze nalézt na Cdčku fotky jako bonus do PC. Kvalita nahrávky výborná, dnes už snad ani špatně se nahrávat nedá. Takže jestli někoho těchto pár řádek zaujalo , přejděte na stránky Malá bílá vrána a pusťte si nějakou tu mp3 , ať jste v obraze- nu a pak už nezbývá než album zakoupit, anebo pozvat skupinu na vystoupení někam tam k Vám.Nejbližší koncerty:

Další koncerty připravujeme.
© 2007-09 Malá Bílá Vrána | administrace | webmaster | kontakt na kapelu | informace pro pořadatele